Haberler

İl Afet Müdahale ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İl Afet müdahale planı kapsamında yerel düzey hizmet grupları arasındaki ve hizmet gruplarının kendi içlerindeki, koordinasyon ve bilgi paylaşımını sağlamak ve bilgi eksiklerinin giderilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşları ile Arama Kurtarma, Sağlık ve Haberleşme gruplarından oluşan STK’lar İl Afet ve Acil Durum müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

ULRAD tarafından temsil ekibimizin de katıldığı toplantıda konuşan Afet ve Acil Durum İl Müdür Vekili Yalçın MUMCU, Bursa ilinde olabilecek bir afet durumunda arama kurtarma ve haberleşmenin önemine değinerek hizmet grubu olarak 2006 yılından bu yana afet koordinasyonuna büyük önem verdiklerini ve bu konuda sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalıştıklarını iletti. Türkiye geneline bakıldığında Bursa kadar STK, kamu kurum ve kuruluşunu bir arada görmenin mümkün olmadığını fakat Bursa’nın bu önemli konuda şanslı olduğunu dile getirdi.

MUMCU, Afet yönetiminin sadece il müdürlüğü içinden yapılmasının mümkün olmadığını, ilçelerde kurulacak arama kurtarma koordinasyonun gerek kamu kurum kuruluşu gerekse STK lar ile birlikte el birliği ile yapılabileceğini dile getirdi. Toplantı, katılım sağlayan arama kurtarma, haberleşme ve sağlık ekiplerinin temsilcilerinin görüş ve katkıları ile devam etti. Toplantı, 1-7 Mart Deprem Haftası Faaliyet programı ve AFAD tarafından afet durumunda müdahale edecek ekiplerin görev yerlerini kapsayan sunumun Sivil savunma uzmanı Nevzat Aydın tarafından sunulmasının ardından sona erdi.

Toplantıya ULRAD’ı temsilen katılan: Ali BULUT(TA3AU), Zafer Ceylan(TA3DE), İbrahim ÜRÜKER(TA3NHI) e teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu